na úvod
Projekty a akce MAS / MASkohraní 2016
 
  navigace: úvod / Projekty a akce MAS / MASkohraní 2016

 

Třetí ročník MASkohraní 2016

aneb Den deskových her se uskutečnil 29. listopadu 2016 od 9 hodin do 13 hodin v Multifunkčním centru v Hlinsku. Akci pořádali společně Místní akční skupina Hlinecko, Město Hlinsko a Městský kulturní klub Hlinečan a byla určena dětem ze základních škol z území Místní akční skupiny Hlinecko. Smyslem akce bylo ukázat dětem, jak využít společně strávený volný čas s rodinou nebo přáteli hrou deskových a společenských her. Všechny hry pro celou akci zapůjčila společnost MINDOK. Zástupci této společnosti byli také rádci dětem, které si různé typy her mohly vyzkoušet a zahrát. Letošní ročník byl obohacen také o turnaj mezi základními školami ve společenské hře "Duch", kterou si žáci základních škol předem vyzkoušeli ve školních kolech.

Výherci ze školních turnajů ze ZŠ Miřetice, Včelákov, Holetín a Trhová Kamenice se utkali v prvním finálovém kole, kde zvítězili tito žáci (v pořadí od prvního místa): Nela Ducháčková ze ZŠ Trhová Kamenice, Monika Malinová ze ZŠ Trhová Kamenice a Martina Dejdarová ze ZŠ Holetín. Poté následovalo druhé finálové kolo, kde své síly změřili žáci ze základních hlineckých škol, Ležáků, Smetanova, Resslova a ZŠ Raná. V tomto kole zvítězili tito žáci (v pořadí od prvního místa): Kateřina Svobodová ze ZŠ Raná, Adéla Čepová ze ZŠ Ležáků a Robin Navrátil ze ZŠ Smetanova. Po těchto dvou semifinálových kolech následoval turnaj o celkové vítězství, kterého se zúčastnilo šest semifinalistů, z nichž vzešla celková výherkyně. Nejlepší hráčkou hry Duch se stala Kateřina Svobodová ze ZŠ Raná.

Místní akční skupina Hlinecko plánuje v pořádání turnajů v deskových hrách pokračovat i v následujících letech a rozšířit je i pro veřejnost.

Akce se účastnily děti ze základních škol Holetín, Raná, Včelákov, Trhová Kamenice, Ležáků Hlinsko, Smetanova Hlinsko a Resslova Hlinsko.