na úvod
Projekty a akce MAS / MASkohraní 2015
 
  navigace: úvod / Projekty a akce MAS / MASkohraní 2015

 

MASkohraní 2015

V úterý 23. června 2015 uspořádala Místní akční skupina Hlinecko ve spolupráci s městem Hlinskem v Multifunkčním centru druhý ročník Dne deskových her - MASkohraní.

MASkohraní probíhalo za účasti více než 200 žáků základních škol z území MAS Hlinecka - ZŠ Resslova, ZŠ Raná, ZŠ Krouna, ZŠ Smetanova, ZŠ Ležáků. Z každé třídy bylo vybráno několik zástupců, kteří reprezentovali sebe i školu v turnaji v postřehových hrách. Vítězové byli odměněni karetní hrou od společnosti MINDOK a drobnými dárky od Místní akční skupiny Hlinecko a města Hlinska. V měření výsledků žáků zúčastněných škol zvítězila o jeden bod ZŠ Ležáků před ZŠ Resslova, třetí místo obsadila ZŠ Smetanova.

Při organizaci MASkohraní nám byli opět nápomocni zástupci z Klubu deskových her Moravská Třebová a nově zástupci ze společnosti MINDOK, kteří vedli jednotlivé série turnajů. Místní akční skupina Hlinecko plánuje pokračování této akce i v dalších letech, a to i v podobě série školních turnajů ve vybraných hrách, která vyvrcholí závěrečným turnajem v Multifunkčním centru, kde by se proti sobě utkali nejlepší hráči ze školních kol.